Як вибрати найкращий у світі планшет?

На полицях нашої мережі магазинів представлено більше сотні моделей планшетних комп'ютерів від всесвітньо відомих брендів. Ще більше моделей зберігаються на складі і у разі замовлення можуть бути доставлені на протязі дня-двох. Вибрати у цьому «зоопарку» саме вашого “домашнього улюбленця” (планшет, наче цуцика, неодмінно полюбить уся родина), справді, не просто. То ж давайте раз і назавжди вирішимо, на що при купівлі планшета перш за все звернути увагу, аби отримати все-таки “милого цуцика”, а не «кота в мішку».

Соковита картинка, так би і з'їв!

Враховуючи що дисплей займає дев'яносто відсотків передньої панелі планшета, саме з вибору його розміру, розширення і типу матриці варто починати. Найпоширенішими форм-факторами планшетів є діагоналі 7, 8 та 10 дюймів (в одному дюймі, нагадуємо, приблизно 2 з половиною сантиметра). Компактні та легкі «сімки» ідеально підходять для утримування однією рукою, наприклад для читання у громадському транспорті. Вони без труднощів вміщаються у внутрішню кишеню куртки (піджака) чи навіть дамську сумочку, де вільного місця завжди не вистачає.

Для домашнього чи офісного використання розумніше обрати «десятку». Довго тримати такий планшет однією рукою втомлює, але якщо покласти його на стіл (диван чи коліна), він миттєво перетворюється у повноцінний ПК з можливістю друкувати текст на екранній клавіатурі обома руками (пошта, текстові документи, таблиці, будь-що). Компромісним варіантом між малими розмірами та вагою і достатньо великою площею екрану є «вісімки». Якщо на сто відсотків не впевнені, будете працювати з планшетом у дорозі чи стаціонарно, обирайте саме цей форм-фактор.

Високе розширення екрану (кількість пікселів, з яких складається зображення) є одночасно перевагою і недоліком для планшета. Картинка, звісно, виглядає чіткіше, але при цьому й швидше «з'їдається» заряд батареї. Для діагоналей екрану 7 та 8 дюймів достатнім є розширення 1280×800 пікселів, тоді як для 10 дюймів – 1920×1200. Існують й моделі з дисплеями 2048×1536 та 2560×1600 точок, котрі видають картинку бездоганної чіткості, проте коштують вони чимало.

Останнім вартим уваги параметром екрану є тип матриці, від якого залежить насиченість кольорів та ширина кутів огляду. Більшість сучасних планшетів оснащені IPS або PLS-матрицями з яскравими та живими кольорами. Матриці ж типу TN зустрічаються у найдешевших моделях: кольори у них ще нічого, а от кути огляду, на жаль, не дуже.

Швидкий як вітер, спробуй дожени!

За швидкодію планшетного комп'ютера відповідає процесор, а точніше однокристальна система, яка окрім процесорних ядер включає багато додаткових компонентів. Ними є графічний прискорювач (аналог відеокарти у ПК), контролер оперативної пам'яті, відеодекодер (для плавного перегляду HD-відео) та опціонально модулі бездротового зв'язку Wi-Fi, Bluetooth, 3G та GPS (можуть бути реалізовані у вигляді окремих чипів).

Найвідомішими виробниками процесорів для планшетів є компанії Intel, Qualcomm та MediaTek. Перша бере потужністю, друга – енергоефективністю, а третя – ціною. Проте, ці твердження є доволі відносними, тобто процесори MediaTek, які використовуються у планшетах початкового рівня, лише трішки програють Intel у швидкодії та Qualcomm у нагріві та часі роботи без підзарядки. Простіше кажучи, який сучасний процесор не обери, буде у нього два, чотири чи, аж страшно уявити, вісім ядер, працюватиме планшет без «підторможування».

Різницю у швидкодії можуть помітити хіба що любителі погратися на планшеті у найновіші гонки та стрілялки – Asphalt 8 та Modern Combat 4 відповідно. Цим «іграм-монстрам» скільки ядер процесора та шейдерів графічного прискорювача не дай, їм зажди мало. Причому швидкодія в іграх напряму залежить від розширення екрану,  чим воно більше, тим потужніший процесор потрібен.

Програмко-програмко, я тебе упізнав!

Правлять бал на ринку планшетних комп'ютерів три операційні системи: Google Android, Apple iOS та Microsoft Windows. Перша (Android) – наймасовіша, адже встановлена на планшетах ціною від «ой, як дешево, купимо два» до «не соромно викласти на стіл під час важливої ділової зустрічі». Друга є ексклюзивом планшетів iPad та iPad Mini, а третя – по суті, адаптована для сенсорного керування версія «настільної» Windows.

У випадку Android-планшетів окрім безпосередньо ОС може бути встановлена фірмова графічна оболонка від виробника. Вона покращує дизайн і додає дрібні, але корисні функції (відеоплеєр з підтримкою усіх поширених форматів, інформативні віджети, більш зручну клавіатуру). Свої фірмові графічні оболонки мають компанії ASUS, Samsung, LG, Lenovo та Huawei. Інші ж виробники планшетів, як правило, використовують “голу і босу” версію Android, хоча при бажанні яскраву оболонку користувач може встановити сам. У цьому є свої переваги: простий, не перевантажений функціями дизайн і менше споживання оперативної пам'яті, тобто більше системних ресурсів лишається безпосередньо програмам.

Усі три планшеті ОС – Android, iOS та Windows – по замовчуванню мають приблизно однакові можливості. Тому важливу роль грає асортимент програм, які можна завантажити із офіційних каталогів: Google Play, Apple App Store та Windows Store. Найбільше безкоштовних програм пропонує Google Play, тоді як найцікавіші ігри, щоправда платні (але недорогі), виходять у App Store. А от асортимент «софту» у Windows Store не вражає широтою. Добре хоч у випадку Windows-планшетів будь-які програми, у тому числі складні та професійні, можна перенести з настільного ПК чи ноутбука у формі EXE-файлів.

Планшети всі чудові та різнокольорові!

Отож, підіб'ємо підсумки: поганих чи неякісних планшетних комп'ютерів практично не існує. Кожна модель, як за свою ціну, є чудовим вибором, здатним ефективно виконувати будь-які здавання (веб-серфінг, електронні документи, соціальні мережі, відео, музика, книжки і, звичайно, ігри). Основним критерієм вибору є форм-фактор, тобто діагональ екрану. Для постійного носіння з собою краще підійде 7 чи 8-дюймова модель, а для домашнього чи офісного використання – 10-дюймова. Далі, відштовхуючись від бюджету, потрібно обрати розширення екрану, потужність процесора та багатство периферії (передня та задня фотокамери, навігація GPS і навіть знімна фізична клавіатура). А ось про об'єм постійної пам'яті можна не хвилюватися: якщо вбудованої не вистачить, завжди можна докупити карту microSD. І наприкінці, головне правило: характеристики характеристиками, але головне, щоб планшет вам візуально подобався і був приємним у роботі!

Нещодавно переглянуті
Меню
Привіт! Допомогти ?